درباره ما

شروع فعالیت انجمن تیراندازان بنچ رست ایران به سال 1393 و برگزاری اولین مسابقات بنچ رست تفنگ بادی در ایران بر می گردد. اولین دوره از مسابقات بنچ رست توسط صادق قرنجیکی و رضا قلعه قافی و حضور تیراندازانی از شهر های مختلف در مردادماه 1393 در رامیان استان گلستان برگزار شد. بعد از برگزاری دومین مسابقه بنچ رست با میزبانی باشگاه تک تیرانداز ورامین توسط آقای مسعود قدیری در مهرماه 94 ، لزوم ایجاد تشکلی برای منسجم سازی و توسعه تیراندازی بنچ رست لازم می نمود. به دنبال آن و برگزاری مذاکراتی بین فعالان دو مسابقه قبلی ، تشکلی با نام ” انجمن تیراندازی بنچ رست تفنگ بادی ایران ” ایجاد گردید. این انجمن تا پایان سال 1395 توانست با تدوین قوانین و ایجاد کلاس های مختلف ، سه دوره مسابقه بنچ رست با حضور و استقبال گسترده تیراندازان برگزار نماید.

همچنین در پایان سال 1393 در راستای ارتباط و تعامل با جامعه بین المللی بنچ رست ، مکاتباتی با فدراسیون جهانی بنچ رست ریم فایر و بادی WRABF شروع گردید. در سال 2015 این انجمن به عضویت WRABF درآمده و ایران به عنوان یکی از اعضای اصلی این فدراسیون معرفی شد.

این انجمن در طول سال های 1394 و 1395 با هدف معرفی تیراندازی بنچ رست به جامعه ورزش کشور ، مذاکراتی با وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون تیراندازی ج.ا.ا داشت که در نهایت به پذیرش این رشته به عنوان یکی از رشته های زیرمجموعه فدراسیون انجامید.

در سال 1396 به دنبال ایجاد مشکلات مدیریتی در ساختار کمیته اجرایی انجمن ، بعد از انفصال از کمیته قبلی ، با ایجاد یک کمیته جدید با حضور تیراندازان فعال بنچ رست ، دوران نوینی از فعالیت های انجمن شروع گردید. در این سال با تصویب کمیته اجرایی ، نام انجمن به ” تیراندازان بنچ رست ایران ” تغییر پیدا کرد. در ادامه این فعالیت ها ، با تلاش و پیگیری انجمن اولین حضور تیراندازان بنچ رست ایران در مسابقات کاپ جهانی 2017 اسلونی شکل گرفت که تجارب تیراندازان شرکت کننده در این رقابت بین الملی در رشد و توسعه هر چه بیشتر بنچ رست ایران تاثیر فراوانی داشت.

درباره ما

در مردادماه 1398 ( آگوست 2019) تیراندازان این انجمن در مسابقات قهرمانی جهان در آفریقای جنوبی در قالب یک تیم سه نفره حضور پیدا کردند. کسب عناوین پنجم تیمی در کلاس لایت ورمینت و هشتم تیمی در کلاس هوی ورمینت 25 متر تفنگ بادی از افتخارات تیراندازان بنچ رست ایران می باشد. در حال حاضر ، انجمن با برگزاری مسابقات سالانه بنچ رست در کلاس های WRABF و کلاس های آزاد و ارایه آموزش های تخصصی و مشاوره به علاقمندان با قوت در راستای اهداف تعیین شده فعالیت می نماید.

درباره ما